Telif Hakları

ZEITSCHRIFT FÜR DIE WELT DER TÜRKEN

Telif Hakları

Yazar/Yazarlar Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks'e yayımlanmak üzere göndermiş oldukları yazıların telif hakkını Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks'e devretmeyi kabul eder/ler. Dergide yayımlanan yazıların sorumlulukları yazara(lara) aittir.

Bu dergide yayın yapanlar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılır:

  • Dergide yayımlanan makalelerin yayın hakkı ZFWT’e aittir. Telif hakkı sanal ortamda yayımlanmayı da kapsar. Yazılar, izin alınmaksızın, ticari amaçla kullanılamaz. Yazar, çalışmasının görünürlüğünü artırmak için yayımlanan metni akademik ve sosyal platformlarda erişime açabilir. Makaleler, CC-BY-NC  (https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.tr)   açık erişim lisansına uygun olarak kullanılabilir.
  • Makale, yazarının belirtilmesi ve ilk yayımının bu dergide yapılması koşuluyla diğerleri tarafından paylaşılmasına olanak veren  Creative Commons Attribution  lisansı altında lisanslanır.
  • Yazar, makalenin dergide yayımlanmış versiyonunun tam yetki vermeden dağıtımı (örneğin, kurumsal bir veri bankasına gönderilmesi ya da bir kitapta yayımlanması) için ayrı sözleşme düzenlemeleri yapabilir.
  • Yazarların makalelerini dergiye göndermeden önce ya da gönderi süreci devam ederken internet üzerinden (örneğin, kurumsal veri tabanında ya da kendi web sitelerinde) paylaşmaları teşvik edilir; bu, hem verimli fikir alışverişlerine hem de makalenin daha erken ve daha çok atıf almasına yol açabilir. (See The Effect of Open Access).