Hakkımızda

ZEITSCHRIFT FÜR DIE WELT DER TÜRKEN

Hakkımızda

ZEİTSCHRİFT FÜR DİE WELT DER TÜRKEN 

 JOURNAL OF WORLD OF TURKS

 (TÜRKLERİN DÜNYASI DERGİSİ)

 Zeitschrift für die Welt der Türken / Journal of World of Turks (Türklerin Dünyası Dergisi) [ZfWT]”, “Almanya’da yayımlanan Türklük bilimi / Türkoloji  dergisi”dir. 

Türk sosyal bilimleri konusunda (Sanat ve Beşeri Bilimler: Türk Dili, Türk Edebiyatı, Türk Halkbilimi, Türk Tarihi, Türk Kültürü, Türk Coğrafyası, Türk Sosyal Bilimleri, Türk Eğitim Bilimleri, Türk Sanatı vb konularında Türkçe /Türk lehçeleri, İngilizce ve Almanca yayın yapan ZfWT, 2009 yılında Almanya’nın Münih kentinde kurumuştur.  ZfWT, uluslararası hakemli (Kör hakemlik) bir dergidir. 

2009 yılında yayımlanmaya başlayan akademik dergi, 2015 yılında INSTİTUT FÜR DİE WELT DER TÜRKEN [Vr.203581] / TÜRKLERİN DÜNYASI ENSTİTÜSÜ http://www.weltdertuerken.org/ bünyesine alınmış ve adı geçen enstitünün yayın organı olarak yayın hayatına devem etmiştir. 

ZfWT,  15 Nisan, 15 Ağustos ve 15 Aralık olmak üzere yılda 3 sayı yayımlanmaktadır. 

ZfWT, 2009’dan beri aralıksız yayın yapmaktadır. Önceki sayılara https://dieweltdertuerken.org/sayilar adresinden ulaşılabilmektedir. 

Institut für die Welt der Türken [Vr.205808] bünyesinde ayrıca her yıl “Uluslararası Türklerin Dünyası Sosyal Bilimler Sempozyumu” düzenlenmekte ve “Türk Dünyası Hizmet Ödülleri” de verilmektedir. http://www.weltdertuerken.org/